Dzień Liczby π

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji lekcje matematyki w klasach 4-8 były poświęcone tej niezwykłej liczbie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący liczby Pi, następnie wyznaczali liczbę Pi mierząc obwody i średnice okrągłych przedmiotów, rozwiązywali łamigłówki i zagadki, układali puzzle. Chwilą, na którą wszyscy czekali było skosztowanie ciast i babeczek, przyniesionych przez uczniów. Ciasta powstały w związku z wywodzącą się z krajów anglosaskich tradycją „Pi pie”, czyli ciasto Pi, miały okrągły kształt i znajdował się na nich symbol Liczby Pi. Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło poszukiwanie liczby Pi, która była ukryta w różnych miejscach szkoły. Osoby, które odnalazły zaginioną liczbę Pi otrzymywały słodką nagrodę. Na środkowym holu powstała wystawa prac przygotowanych przez uczniów. Prace przedstawiały niezwykłą liczbę Pi. Obchody święta liczby Pi dostarczyły wszystkim dużo dobrych emocji i świetnej zabawy.

K. Turowska, A. Hallmann, K. Pisarzewska

Data dodania: 2023-03-15 21:32:38