Dzień Kobiet

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością.
Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Święto wszystkich pań to idealna okazja, aby złożyć życzenia i podarować kwiaty.... Długa jest lista krajów, w których różnie obchodzone jest to święto.
We Włoszech Dzień Kobiet świętowane jest bardzo hucznie. Mieszkańcy do tego dnia przygotowują się duże wcześniej. Miasta zostają oklejone plakatami i ulotkami przypominającymi o tym święcie. W Portugalii i Rumunii panie spotykają się na obiadach i przyjęciach, na które wstęp mają wyłącznie kobiety. W Chinach z okazji tego święta wszystkim paniom należy się pół dnia wolnego od pracy. W wielu sklepach mogą w tym dniu skorzystać ze specjalnych zniżek. Najdłuższy Dzień Kobiet przypada chyba mieszkankom Armenii.

W Polsce Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca  i w tym dniu każda z pań jest obdarowywana drobnymi upominkami. Najczęściej są to kwiaty, czekoladki, biżuteria. Mężczyźni z tej okazji starają się sprawić, by kobiety czuły się wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Z kolei panie chcą w tym dniu wyglądać jak najlepiej.

W naszej szkole również świętujemy Dzień Kobiet. Chłopcy ofiarowują nam słodycze, kwiaty, drobne upominki. Bardzo miłym akcentem w tym dniu są wierszyki, życzenia czy komplementy. Dzięki tym zabiegom czujemy się ważne, docenione -  jest nam zwyczajnie miło i przyjemnie.

Anastazja  Bużan klasa Va

Data dodania: 2020-03-18 21:30:13