Dzień integracji w klasie 5c

05 kwietnia zapisał się w historii klasy 5 c jako dzień wspólnej zabawy. Uczniowie w piątkowy ranek rywalizowali między sobą w takich konkurencjach jak: bieg po buty, slalom kelnera, opowieść z kubeczka, dziwne pytania czy złam szyfr. Piątoklasiści  podczas rywalizacji wykazali się wolą walki, chęcią współpracy a przy tym świetnie się bawili. Nikt z uczestników nie pozostał bez nagrody, wysiłek wszystkich został doceniony. W drugiej części zabawy uczniowie rozegrali grę miejską. Podzieleni na 3 grupy musieli zdobyć wstępne informacje na temat celu zabawy (Franciszka Cegielska, Jan Radtke, Eugeniusz Kwiatkowski). Uczniowie udali się na przystanek autobusowy i pojechali w 3 różnych kierunkach: węzeł Franciszki Ciegielskiej, Obłuże Centrum, ulica wójta Radtkego. Na miejscu w wyznaczonych punktach,  była zostawiona wiadomość w postaci krzyżówki, którą  uczniowie rozwiązywali, szukając podpowiedzi na miejscu, odwołując się do swoich wiadomości oraz rozmawiając z przechodniami. Hasła krzyżówek wskazały im kolejne miejsca gry, czyli Urząd Miasta, Centrum Kwiatkowskiego, dom wójta Radtkego . Tu z kolei czekała na nich kolejna wiadomość w postaci fragmentu mapy. Fragment odsyłał ich do wspólnego miejsca spotkania wszystkich grup – Pomnika Harcerzy. Tu uczniowie złożyli mapę i dowiedzieli się o kolejnym miejscu, do którego się udali. Zwieńczeniem gry miejskiej była wspólna zabawa  na placu zabaw.

aleksandra Wierzbińska, wychowawca klasy 5c

Data dodania: 2019-04-15 20:33:40