DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Z przyjemnością pragniemy oznajmić, iż nasza szkoła po raz pierwszy w historii miała przyjemność uczestniczyć w  VIII edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii". Satysfakcja jest ogromna tym bardziej, że mimo powszechnej pandemii, rozlicznych ograniczeń i ogólnego stresu, uczniowie klas 4-8 licznie  przystąpili do udziału w konkursie.  Etap szkolny – odbył się 01 października 2020 r. i zakończył się pierwszym sukcesem. Do etapu wojewódzkiego, który z uwagi na pandemię odbędzie się w styczniu,  dostało się dwoje uczniów - Weronika Rubach z klasy VII a i Bartosz Balcerowicz z VI a. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych uczniów!  Warto wspomnieć, że Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Jest wreszcie  szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

Aleksandra Wierzbińska

Katarzyna Duraś