“Baśniobranie”- relacja z udziału w konkursie

28 lutego odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie międzyszkolnym “Baśniobranie”. Konkurs składał się z trzech róznych konkurencji- rozwiązywanie testu na podstawie wybranych baśni, napisanie baśni z motywem gwiazdy oraz teatr baśni.
Ja brałam udział w dwóch pierwszych zadaniach I jako jedyna z naszej szkoły zostałam zaproszona na uroczystość rozstrzygnięcia konkursowych zmagań. Dla mnie oznaczało to, że na pewno zostanę nagrodzona. Zgodnie z założeniami- w dniu finału odbyła się trzecia część konkursu, w której uczniowie prezentowali swoje autorskie baśnie z wykorzystaniem gry aktorskiej I rekwizytów. Moim faworytem był najmłodszy uczestnik konkursu, który jak się później okazało zajął I miejsce. Po pierwszych występach nastąpiła krótka przerwa, po której jury miało ogłosić wyniki. Nie muszę nikogo przekonywać, że czas oczekiwania na końcowe wyniki bardzo mi się dłużył I nie mogłam doczekać się rozstrzygnięcia. W końcu nadszedł ten moment I okazało się, że mój trud został doceniony dwukrotnie. Zdobyłam dwa wyróżnienia.
Ten dzień był dla mnie niezwykle ważny Po raz kolejny mogłam pochwalić się swoją wiedzą o baśniach, talentem pisarskim I udowodniłam, że jedynym ograniczeniem każdego jest wyobraźnia. Naturalnie podczas konkurencji się stresowałam, ale było to bardzo ciekawe doświadczenie wspominam je miło. W przyszłym roku znowu planuję wziąć udział w tym konkursie.
Julia Płodzich, kl. 5c

Data dodania: 2020-03-21 10:02:12