Akcja Zima 2023. Drugi tydzień w SP nr 29.

Drugi tydzień półkolonii ( 23.01-27.01) zimowych w naszej szkole również był bardzo atrakcyjny i interesujący.  W zajęciach brali udział uczniowie z klas 3-7. W ramach poznania się odbyły się zabawy integracyjne: Poznajemy się, Pytania i odpowiedzi. W poszczególnych dniach dzieci różnie spędzały czas bawiąc się i integrując ze sobą. Chodziliśmy na spacer po lesie, gdzie odbywały się zabawy na świeżym powietrzu, takie jak Babajaga patrzy, czy zabawa w chowanego. Uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami językowymi i plastycznymi. Czytaliśmy baśń-Kot w butach po polsku i po angielsku. Były wykonywane prace do ulubionej scenki z baśni. Uczniowie też sprawnie przyporządkowywali narodowości do państw w j. angielskim. Na sali gimnastycznej dzieci chętnie brały udział w rozgrywkach sportowych 2-ognie, wyścigi z piłką czy gry koszykarskie. Byliśmy w bibliotece multimedialnej Sopoteka, gdzie uczestnicy półkolonii brali udział w grze Sherlocka Holmesa w drużynach 3-osobowych i rozwiązywali zagadki kryminalne. Zwiedziliśmy Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni i wszyscy świetnie się bawili. Wybraliśmy się również do Stadniny Koni Nara w Wielkim Kacku. Miło spędziliśmy czas na łonie natury blisko lasu, przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i wśród cudownych zwierząt, jakimi są konie, na których każdy z uczestników mógł się przejechać. Obejrzeliśmy również film przygodowy o chłopcu, który uratował małego tygryska - Pimi z krainy tygrysów w Multikinie w Rumii. Była też wspólna pizza. Zakończyliśmy ferie podsumowaniem czasu spędzonego razem. Odbyła się wspólna zabawa Just dance - układy taneczne i pożegnanie.

Data dodania: 2023-02-03 07:46:16
Data edycji: 2023-02-03 07:51:57