15-lecie Programu CZYTAMY RAZEM

W piątek w Experymencie świętowaliśmy piętnaście lat trwania Programu, którego celem jest wspieranie uczniów z trudnościami w czytaniu. Od początku jest on koordynowany przez Panią Beatę Ingielewicz – nauczyciela terapeutę.
Z okazji pięknego jubileuszu zorganizowana została konferencja, którą inaugurowali członkowie naszego szkolnego teatru „Piccolo”, prezentując „Brzydkie kaczątko” w reżyserii Pani Ewy Szwed. Warto zaznaczyć, że powstało ono na kanwie baśni znanego dyslektyka H. Ch. Andersena. Inscenizacja zebrała wspaniałe owacje i liczne wyrazy uznania. Brawo Aktorzy! Brawo Pani Reżyser!
Potem odbyły się wykłady Pani Ireny Koźmińskiej – Prezes Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Pani profesor Marty Bogdanowicz i Pani Beaty Ingielewicz. Wszystkie Panie podkreślały ogromną rolę głośnego czytania w rozwoju młodego człowieka.
Na zakończenie zaprezentowano krótki film o perspektywach rozwoju Programu Fundacji FLY i wręczone zostały dyplomy dyrektorom, koordynatorom i wolontariuszom – uczestnikom Programu CZYTAMY RAZEM. Naszą szkołę reprezentowała 22 – osobowa, najliczniejsza grupa wolontariuszy. Brawo My!!!

Małgorzata Wiśnicka, nauczyciel

Data dodania: 2018-04-15 20:00:00