Terapia pedagogiczna

mgr Beata Ingielewicz

Terapeuta pedagogiczny i neurologopeda

"Staram się dziecko zrozumieć, nie szkodzić mu, stwarzać mu warunki i bodźce, aby chciało być lepsze".

Terapia pedagogiczna, zwana również zajęciami korekcyjno - kompensacyjnymi, to specjalistyczne działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającymi różnego rodzaju nieprawidłowości w rozwoju i zachowaniu. Zaburzenia te koryguje się poprzez oddziaływania specjalistyczne o charakterze psychologiczno - pedagogicznym, profilaktycznym i medycznym.

Cele terapii pedagogicznej:

• Poprawa komunikacji interpersonalnej.
  • Wypracowanie nawyków poprawnego pisania i czytania ze zrozumieniem.
  • Niwelowanie napięć emocjonalnych.
  • Usprawnianie funkcji percepcyjno - motorycznych na materiale ortograficznym.
  • Praca nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości.
  • Motywowanie do podejmowania zadań o różnym stopniu trudności.

Szanowni Państwo, zapraszam do  korzystania z porad oraz konsultacji dla rodziców po wcześniejszym umówieniu się osobiście (sala nr 47) lub przez wysłanie informacji na adres email: bingielewicz@sp29.edu.gdynia.pl