mgr Beata Ingielewicz

Terapeuta pedagogiczny i neurologopeda

Mowa dziecka jest podstawą rozwoju umysłowego dziecka, wiąże się z rozwojem myślenia, daje możliwość wzbogacania i wyrażania przeżyć.

Terapia logopedyczna obejmuje swoim zasięgiem całość specyficznych, zamierzonych oddziaływań ukierunkowanych na usunięcie wszelkich zakłóceń porozumiewania się.

Cele pracy logopedycznej:

• Wykrywanie i usuwanie wad wymowy.
  • Kształtowanie prawidlowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej, leksykalnej i gramatycznej.
  • Stymulowanie opóźnionego rozwoju mowy.
  • Doskonalenie mowy już uksztaltowanej.
  • Wdrażanie do praktycznego wykorzystywania nawyków poprawnej wymowy przyswojonej w toku ćwiczeń.
  • Wdrażanie do obcowania z literaturą i sztuką oraz twórczej aktywności słownej.
  • Usprawnianie techniki czytania i pisania.

Szanowni Państwo, zapraszam do korzystania z porad oraz konsultacji dla rodziców po wcześniejszym umówieniu się osobiście (sala nr 47) lub przez wysłanie informacji na adres email: bingielewicz@sp29.edu.gdynia.pl

Data dodania: 2018-04-17 12:37:29
Data edycji: 2018-11-22 17:48:20